
Neirodiverģencei pielāgota darba vieta ir izdevīga ikvienam un padara darba devēju pievilcīgāku
“Redzēt detaļas, ko citi palaiž garām”
Tajā pašā laikā NAT var būt arī priekšrocības. Kindgrēna norāda, ka cilvēkiem ar NAT bieži ir unikāli problēmu risināšanas veidi — viņi spēj pamanīt detaļas un risinājumus, ko citi varētu nepamanīt. Turklāt daudziem ir izteiktas īpašas intereses un spēja hiperfokusēties, kas ļauj ilgstoši un intensīvi strādāt pie konkrētiem uzdevumiem. Darba vide, kurā apvienojas darbinieki ar dažādām stiprajām pusēm, perspektīvām un interesēm, pati par sevi ir vērtība un priekšrocība.

Tāpēc darba vietai ir jābūt pielāgotai NAT


Kā lai veic šo darbu?
"Daudziem cilvēkiem ar NAT ir grūtības ar sensoro stimulu nodalīšanu, un viņi ir jutīgi pret maņu iespaidiem. Tāpēc ir svarīgi izveidot darba vietu ar labu skaņas izolāciju," saka Dženija Kindgrēna. "To var panākt, izmantojot skaņas izolācijas materiālus, akustiskos sienu paneļus, aizkarus un mīkstās mēbeles. Tāpat būtu jānodrošina, ka virsmas uz galdiem un citām darba mēbelēm ir klātas ar skaņu absorbējošiem materiāliem, lai novērstu grabēšanu. Troksni slāpējošas austiņas arī var būt lielisks palīgs."
Ir svarīgi ņemt vērā arī apgaismojumu. Dažiem cilvēkiem ar NAT ir grūtības, piemēram, ar spēcīgiem prožektoriem vai dienasgaismas spuldzēm. Spilgtas gaismas samazināšanai risinājums var būt dimmējamas lampas.
Adaptācija NAT nes labumu visiem darbiniekiem
Iekļauj nelielas motorikas aktivitātes ar maņu palīglīdzekļiem, piemēram, stresa bumbiņām un fidget spinner, kas var palīdzēt saglabāt koncentrēšanos un mazināt trauksmi.
Nacionālās uzmanības asociācijas un AJ Produkter grupas sadarbība
Kā padarīt darba vidi draudzīgāku cilvēkiem ar NAT
- Skaņas izolācija: samazini troksni, uzstādot skaņas absorbētājus un izmantojot akustiskās mēbeles, piemēram, mīkstās mēbeles, paklājus un aizkarus.
- Pielāgojams apgaismojums: izmanto dimmējamas spuldzes un individuāli pielāgojamus gaismekļus, lai mazinātu redzes traucējumus un uzlabotu komfortu.
- Privātas darba vietas: izveido klusas fokusa telpas, kur darbinieki var strādāt netraucēti un koncentrēti.
- Starpsienas vizuālo traucējumu samazināšanai: izmanto galda un grīdas starpsienas, lai mazinātu vizuālos traucējumus un palīdzētu koncentrēties, īpaši atvērtā biroja vidē.
- Elastīgas darba zonas: ļauj darbiniekiem izvēlēties, kur strādāt, atbilstoši viņu vajadzībām un konkrētajiem darba uzdevumiem.
- Regulāri pārtraukumi: veicini īsus un regulārus pārtraukumus, lai izvairītos no pārmērīgas stimulācijas un saglabātu fokusu.
- Sensorie palīglīdzekļi: piedāvā stresa bumbas, fidget spinners un citus palīglīdzekļus, kas var palīdzēt saglabāt koncentrēšanos un mazināt trauksmi.
- Strukturēta darba vide: nodrošini skaidru kārtību un komunikāciju rakstiskā formā, lai atvieglotu plānošanu un samazinātu stresu no pēkšņām izmaiņām.
- Aktīvā sēdēšana: piedāvā aktīvas sēdēšanas aprīkojumu, piemēram, līdzsvara bumbas, sedlu krēslus un galda velosipēdus, kas veicina kustību un palīdz mazināt trauksmi.
- Apmācības un izpratne: nodrošini izglītojošas apmācības visiem darbiniekiem par NAT, iekļaujošu vidi un darba vietas pielāgošanas nozīmi.
Ieviešot šos pielāgojumus, darba vide kļūst ne tikai draudzīgāka cilvēkiem ar NAT, bet arī ērtāka un atbalstošāka visiem darbiniekiem.
FAQ
Saņem palīdzību no mūsu interjera iekārtojuma ekspertiem
Mēs esam šeit, lai palīdzētu tev izveidot interjera dizaina risinājumu, kas ir pielāgots tavam uzņēmumam. Sazinies ar mums, ja tev ir jautājumi par auduma izvēli, vēlies smelties iedvesmu vai uzzināt, kuri produkti vislabāk atbilst tavām telpām.Tevi varētu interesēt arī šie raksti
Saņem ziņas un iedvesmu pa taisno savā pastkastē
Pieraksties mūsu jaunumu vēstulei un saņem īpašus piedāvājumus un padomus, kā uzlabot darba vidi sev un saviem darbiniekiem. Tas ir pilnīgi bez maksas, un tu vari atrakstīties jebkurā laikā.*Pierakstoties jaunumiem, tu piekrīti mūsu privātuma politikai.