5 padomi uzņēmuma atkritumu apsaimniekošanai

5 padomi uzņēmuma atkritumu apsaimniekošanai

Darbavietās, kurās ir funkcionāla atkritumu apsaimniekošanas sistēma, ir lielāka iespēja, ka materiāli tiks efektīvi šķiroti un pārstrādāti. Tas sniedz ne tikai ieguvumu videi, bet arī palīdz uzturēt telpas tīras un drošas. Lai nodrošinātu veiksmīgu atkritumu apsaimniekošanu, tai jābūt skaidrai un viegli izpildāmai visiem darbiniekiem. Aplūko mūsu ieteikumus zemāk!

1. Atvieglo atkritumu šķirošanu

Kad ir skaidrs, kur un kādi atkritumi ir jāizmet, tiek samazināts nepareizas šķirošanas un atkritumu izkliedēšanas risks, veicinot tīru un sakārtotu vidi. Atzīmē tvertnes ar uzlīmēm vai izmanto dažādu krāsu atkritumu tvertnes, kas apzīmēs atšķirīgus atkritumu veidus.

Starp citu! Vai zināji, ka putupolistirols tiek klasificēts kā plastmasa? Lasi vairāk par dažādiem atkritumu veidiem.

Atkritumu tvertne ar pārstrādes marķējumu
Darbinieki strādā pie darbagaldiem ar atkritumu šķirošanas konteineriem

2. Novieto atkritumu konteinerus pareizajās vietās

Ir ieteicams novietot konteinerus vairākās vietās visās darba zonās, lai veicinātu ērtu šķirošanu. Vispirms noskaidro, kurās zonaās ir vislielākā nepieciešamība pēc konteineriem, un izvieto tos atbilstoši.

Piemēram, katrā darbavietas sekcijā var izvietot atsevišķas tvertnes, kuras ir viegli iztukšot šķirošanas stacijā pēc darba maiņas beigām. Turklāt, vietās, kur apgrozās daudz cilvēku, kā pusdienu telpā vai noliktavā, lieliski iederētos lokāla šķirošanas stacija.

3. Izvēlies atkritumu konteinerus ar riteņiem

Daudzām atkritumu tvertnēm ir riteņi un izturīgi rokturi, kas atvieglo pārvietošanu, kad pienāk laiks tos iztukšot. Tas padara atkritumu apsaimniekošanu efektīvāku un saudzē ķermeni. Vēl viena iespēja ir izvēlēties mazos atkritumu konteinerus ar ratiņiem. Ievies grīdas marķējumus, lai vienmēr sekotu līdzi, kur jāatrodas konteineriem.

Uzzināt vairāk

Atkritumu konteineri dažādās krāsās salikti kopā

4. Lieto izberamos konteinerus

Lielākiem uzņēmumiem var būt izdevīgi ieguldīt lielos konteineros, kas paredzēti izgāšanai. Šie konteineri ir ideāli piemēroti efektīvai metāla, grants, cementa, koka un citu lielgabarītu atkritumu šķirošanai un pārstrādei. Lai atvieglotu šķirošanas procesu, marķē katru konteineru atbilstoši tā saturam un izvēlies modeļus ar automātiskas izgāšanas funkciju.

Novieto konteinerus stratēģiski – tuvu vietām, kur veidojas daudz atkritumu, lai darbiniekiem būtu viegli tiem piekļūt. Tas nodrošinās efektīvu šķirošanu, nepalēninot darba plūsmu.

Piepildīti konteineri noliktavā
Darbinieki strādā ar ķīmiskām vielām

5. Iestrādā rutīnu

Sakārtota un efektīva atkritumu apsaimniekošana būtiski samazina darba traumu un nelaimes gadījumu risku. Tas ir īpaši svarīgi uzņēmumiem, kas strādā ar bīstamiem atkritumiem vai ķīmiskām vielām, kuru noplūde var apdraudēt gan vidi, gan cilvēku veselību. Lai veicinātu drošāku darba vidi, apmāci darbiniekus apsaimniekot atkritumus, tādejādi samazinot negadījumu risku ar bīstamām vielām vai nevajadzīgiem materiāliem.

Regulāra atkritumu apsaimniekošanas protokolu un iekārtu pārbaude ļaus laicīgi atklāt defektus vai bojājumus, kas var radīt briesmas. Ievies arī tīrīšanas grafiku, kurā skaidri norādīts, kurš ir atbildīgs par noteiktu teritoriju tīrību noteiktos laikos. Apsver iespēju izmantot 5S metodi, lai izveidotu efektīvas un konsekventas tīrīšanas un organizācijas rutīnas. Tas palīdzēs uzturēt darba vidi ne tikai tīru, bet arī drošu un produktīvu.

Atkritumu apsaimniekošana un ilgtspēja

Lielais ieguvējs pareizā atkritumu apsaimniekošanā ir vide. Taču uzņēmums var arī gūt manāmu labumu. Pārstrādājot un atkārtoti izmantojot materiālus, ir iespējams samazināt gan izmaksas, gan atkritumu daudzumu. Tas pat var iedvesmot ilgtspējīgākus ieradumus arī ārpus darba vietas, kas ir abpusēji izdevīgi!

Neesi pārliecināts, kuri produkti tev palīdzēs efektīvi apsaimniekot atkritumus? Vienmēr laipni aicinām sazināties ar AJ Produkti darba vietu iekārtojuma ekspertiem. Būsim priecīgi tev palīdzēt!

Sazinies ar mums

FAQ

Atkritumu apsaimniekošana attiecas uz visām darbībām, kas ir veicamas ar atkritumiem. Tas ietver atkritumu savākšanu, transportēšanu, apstrādi un apglabāšanu, kā arī atkritumu procesu uzraudzību un regulēšanu.

Ir vairāki valsts un ES likumi un noteikumi, kas uzņēmumiem ir jāievēro attiecībā uz atkritumu apsaimniekošanu. Piemērojamie īpašie noteikumi var atšķirties atkarībā no uzņēmējdarbības un atkritumu veida.

Bīstamie atkritumi ir materiāli, kas var būt kaitīgi cilvēku veselībai vai videi, piemēram, akumulatori, eļļas, krāsas, tīrīšanas līdzekļi un elektronika.

Ķīmiskās vielas un bīstamie atkritumi – kā ar tiem rīkoties?

Bīstamie atkritumi vienmēr ir jāatdala no citiem atkritumiem un jāapstrādā saskaņā ar īpašajiem noteikumiem. Parasti tie jāsavāc pilnvarotam atkritumu uzņēmumam un jānogādā uz apstrādes vietu, kas ir apstiprināta bīstamo atkritumu apstrādei.

To var darīt, racionalizējot ražošanas procesus, samazinot nevajadzīgo patēriņu, remontējot, nevis izmetot, un veidojot izstrādājumus izturīgākus un vieglāk labojamus un pārstrādājamus.

Pareizi rīkojoties un šķirojot atkritumus, mēs varam samazināt ietekmi uz vidi, taupīt dabas resursus un enerģiju, kā arī veicināt ilgtspējīgāku nākotni. Tas arī palīdz samazināt kaitīgo izmešu un piesārņojuma risku.